Дибала: Никогаш не би потпишал за Интер!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Аргентинскиот фудбалер Пауло Дибала по седум години си заминува од Јувентус, а како негова следна дестинација се споменува Интер, но очигледно нема да има ништо од тоа.

Дибала ова лето како слободен играч ќе си бира нов тим, а тоа би можела да биде и Рома, зашто Аргентинецот не сака да ја напушти Италија, а не сака да игра ниту за најголемите ривали на Јувентус.

„Никогаш нема да потпишам за Интер“, наводно им кажал Дибала на навивачите на Јувентус.

Жозе Мурињо претходно кажа дека би сакал да го види Дибала во дресот на Рома, па сопственикот на клубот почна преговори со Аргентинецот.

Дибала оваа сезона одигра 37 меча во сите натпреварувања за Јувентус и притоа успеа да постигна 15 голови и шест асистенции.