Дибиров по поразот на Вардар од Нексе: Глава горе момци! (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Рускиот ракометар Тимур Дибиров летово си замина од македонскиот првак Вардар, откако екипата остана без учество во Лигата на шампиони (ЛШ), по што потпиша за ППД Загреб.

Дибиров сè уште ги следи натпреварите на Вардар, а тоа го покажа по поразот на „црвено-црните“ од Нексе Нашице, по што испрати порака на социјалните мрежи.

„Глава горе момци“, напиша Дибиров на неговиот профил на Инстаграм.