Димитријевиќ прогласен за играч на мечот против Партизан (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Македонскиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ одигра одличен натпревар за Уникс Казан против Партизан (83-77).

Димитријевиќ ги освои срцата на навивачите, откако постигна дури 30 поени против српскиот гигант.

Македонецот благодарение на одличниот настап доби награда и за играч на мечот од ВТБ.