Дисингер до Дибиров: Ќе одиш во Тотенхем или Вест хем? (Фото)

Рускиот ракометар од Вардар, Тимур Дибиров вчера се фотографираше со Кајл Вокер од Манчестер сити, а сега искористи можност да направи слика и со Жоржињо од Челси.

Дибиров доби голем број коментари под фотографијата со Жоржињо, а најинтересен беше тој на неговиот поранешен колега во Вардар, Кристијан Дисингер.

„Ќе одиш во Тотенхем или Вест Хем?“, праша Дисингер во коментари.