Дончиќ беше како „попарен“ по поразот на Словенија (Фото)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Лука Дончиќ ја презема вината за поразот на Словенија во четвртфиналето на Евробаскетот од Полска со 87-90.

Дончиќ го заврши мечот со 14 поени, 11 скокови и седум асистенции и кажа дека морал да биде многу подобар за да не се случи неуспехот.

„Овој Евробаскет е нешто посебно, има многу дбри репрезентации. Жал ми е што не напредувавме. Овој пораз е болен за цела држава бидејќи се чувствувам како да ја изневерив“, кажа Дончиќ.

На социјалните мрежи се појави и фотографија од Дончиќ, а таму делува како „попарен“ по поразот.