Драма во Неапол: Кварацхелија сака да замине, Наполи не го пушта!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Агентот на Квича Кварацхелија ги налути главните луѓе во Наполи откако кажа дека Грузиецот ќе загуби уште една година од кариерата ако остане во Неапол.

Оваа изјава предизвика немир во Неапол, па клубот реагираше преку официјално соопштение во кое јасно кажа дека Кварацхелија нема да биде продаден.

„Како одговор на изјавата на агентот на Кварацхелија и неговиот татко Бадри, Наполи потенцира дека играчот има договор со нас на уште три години. Кварацхелија не е на трансфер-маркетот. Агентите и татковците нема да решаваат за играч кој има договор со нас“, соопшти наполи.