Драма во НФЛ: Млад рагбист доживеа срцев удар среде меч! (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Неверојатни снимки доаѓаат од мечот меѓу Синсинати бенгалс и Бафало билс каде што еден млад живот е во критична состојба по судир со противнички играч.

Дамар Дамлин е во критична состојба откако се онесвести синоќа за време на дуелот против Синсинати.

Хамлин падна на грб само неколку моменти откако стана по судирот со Теј Хигинс од противничкиот тим.

Во рок од 10 секунди, докторите на Бафало пристигнаа на теренот, а веднаш интервенираше и возило на Итната помош, при што Дамлин заврши во болница.