Драма во Њујорк: Маж со пиштол сакал да влезе на Ју-Ес Опен!


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Полицијата во Њујорк во саботата уапсила маж кој сакал да влезе со пиштол на последниот гренслем-турнир во сезоната, Ју-Ес Опен.

Рикардо Бентакур бил уапсен од полицијата, која ги откри деталите за случајот. Овој 23-годишен маж патувал со црн „Лексус“ околу 15.00 часот и полицијата која го регулирала сообраќајот забележала дека има оружје.

Полицајците веднаш го запреле автомобилот и го уапсиле Бентакур, по што утврдиле дека оружјето било празно, а при претресот му биле пронајдени и опојни средства.