„Дуелот со Шпанија ни ја подигна самодовербата“


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Селекцијата на Италија во четвртфиналето  ќе ги одмери силите со репрезентацијата на Германија.

Победата над Шпанија, сигурно на Аѕурите ја подигна самодовербата, а Имобиле го најави претстојниот натпревар:

„Дуелот со Шпаниja ни ја подигна самодовербата,. Сега не чека уште еден натпревар против уште посилен противник, а ние треба да се спремиме како што тоа го направивме за Шпанија“, заклучи Имобиле, фудбалер на Италија.