Двајца фудбалери на Реал Мадрид не беа на „Бернабеу“ поради Зидан!

Реал Мадрид на домашен терен ја совлада Селта виго со 5-2 во рамки на четвртото коло од шпанската Ла Лига.

На трибините беа неколку познати личности, а многумина се изненадија кога во ВИП-ложата го забележаа Зинедин Зидан, кој на крајот на минатата сезона ја напушти тренерската позиција.

Зидан покажа уште еднаш колку му значи Реал Мадрид и реши да даде поддршка на неговиот поранешен клуб во дуелот против Селта.

Сепак, дел од играчите не се појавија на стадионот поради Зидан, а тоа се Герет Бејл и Лука Јовиќ, кои не се во најдобри односи со тренерот.