Еден од најдобрите фудбалери на Аталанта ја начекал сопругата со друг маж во кревет?

Италијанските медиуми пишуваат дека Јосип Иличиќ поради приватни проблеми се вратил во Словенија и нема да игра на завршницата во Лигата на шампиони.

Иличиќ е еден од најдобрите фудбалери на италијанскиот клуб, откако сезонава постигна 21 гол на 34 меча.

Италијанците објавија дека Иличиќ се вратил во Словенија, каде што ја начекал неговата сопруга во кревет со љубовник и поради тоа паднал во депресија.

Тоа ептен го погодило, па напаѓачот сигурно нема да се враќа на теренот до крајот на сезоната, а се поставува прашањето дали ќе биде подготвен и за стартот на следната.