Еден од најдобрите плејмејкери на пазарот доаѓа во Њујорк


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Досегашниот кошаркар на Шарлот Хорнетс ќе ја продолжи кариерата во Големото Јаболко.

Џереми Лин играше во Њујорк Никс, а градот не му е непознат.

Сега нема да игра во Медисон Сквер Гарден туку домашен терен ќе му биде Континен Ерлајнс Арена.

Линсените се сели во Бруклин Нетс.

Тој со Нетс ќе потпише 3-годишен договор вреден 36 милиони долари.

Минатата сезона во Шарлот имаше учинок од 11.7 поени по натпревар, 3 асистенции и 3.2 скока по натпревар.

Сега ќе биде прв плејмејкер бидејќи Бруклин одлучи да му се заблагодари на Џерет Џек.