ЕХФ нè потсети на дуелот меѓу Лазаров и Хансен на ЕП 2012 (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Македонија во 2012 година го освои петтото место на Европското првенство (ЕП), а еден од највозбудливите дуели ракометарите го одиграа против Данска.

Мечот го одбележаа и двете легенди на светскиот ракомет Микел Хансен и Кире Лазаров кои заедно постигнаа 25 голови.

Лазаров беше подобар и постигна дури 13 погодоци во мрежата на Данска, додека Хансен запиша 12 голови.