Елмас го посвети својот гол на Турција (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас постигна гол за Наполи во победата против Кремонезе (3-0) во Серија А.

Елмас погоди во 79. минута, по што голот го посвети на Турција, каде што загинаа над 20.000 луѓе по силните земјотреси.