Енрике ќе добие отказ, а веќе е познат и неговиот наследник?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Шпанија загуби од Мароко на пенали во осминафиналето на Светското првенство (СП) во Катар, а скапата цена ќе ја плати селекторот Луис Енрике.

Енрике нема најдобар однос со управата на Фудбалскиот сојуз на Шпанија, па наскоро би можел да добие отказ, а наводно веќе е позната и неговата замена.

Искусниот стратег во следните 48 часа ќе добие отказ, а на кормилото на Шпанија ќе седне Луис Де Ла Фуенте.