Еспаргаро се налути, па го удри Морбидели по кацигата (Видео)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Вистинска драма се случува во завршницата на Мото ГП сезоната, а Хорхе Мартин славеше на спринтот пред главната трка.

На патеката се случи и сериозен инцидент, кога Алеиш Еспаргаро му се налути на Франко Морбидели и го удри по кацигата.

Мото ГП веднаш го казни Шпанецот, кој е санкциониран со шест стартни позиции.