„ЕСПН“: Харден прифати понуда од 70 милиони долари


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Американскиот кошаркар Џејмс Харден прифатил понуда од 80 милиони долари и ќе остане во Лос Анџелес Клиперс уште две сезони.

„ЕСПН“ објави дека Клиперс го договорил Харден, откако претходно се раздели со Пол Џорџ кој замина во Филаделфија.

Харден пристигна во Клиперс во контроверзен трејд на крајот на октомври и му помогна на тимот да напредува, а во просек постигнуваше по 16,6 поени и 8,5 асистенции по меч.