Федерер кажа дали ќе се врати на Вимблдон


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Роџер Федерер се пензионираше пред неколку месеци, а во изминатиот период имаше шпекулации дека ја прекине пензијата за да дојде на Вимблдон.

Во медиумите се шпекулираше дека Швајцарецот ќе биде дел од тимот на коментатори на „Би-Би-Си“, а Федерер кажа дека такво нешто нема да се случи.

„Не планирам да коментирам оваа година“, кажа кратко и јасно поранешниот швајцарски тенисер.

Тоа што не коментира оваа година, не значи дека и следната година нема да ја преземе таа улога во светот на тенисот.