Филип Лам се пофали со новата позиција во тимот на Германија


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот капитен на репрезентацијата на Германија кој се повлече од националниот тим после Светското првенство во Бразил се пофали со новата позиција во тимот.

Лам пред натпреварот против Полска седна пред ТВ приемникот и испрати порака до своите поранешни соиграчи.

“Момци донесете ни уште една победа! Јас веќе сум на мојата нова позиција”– напиша Лам.

Сепак, на крајот Германците одиграа 0:0 против репрезентацијата на Полска.