Фоњини лудуваше во Шангај, а Мареј не можеше да се смири (ВИДЕО)

Фабио Фоњини обезбеди пласман во осминафиналето на турнирот во Шангај, откако со 2-1 во сетови, односно 7-6, 2-6 и 7-6 го победи Енди Мареј.

Двајцата тенисери во еден момент жестоко се скараа на теренот, а ниту откако седнаа на своите клупи, Фоњини не престана да зборува.

Потоа Мареј му се пожали на судијата, а Фоњини не остана мирен, па повторно се создадоа „искри“ меѓу двајцата тенисери.