Фото на денот – Вака синот на Роналдо го следеше мечот Хрватска – Португалија


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Сликата зборува повеќе од илјада зборови.

Фудбалерите на Хрватска и Португалија одиграа еден од најнеинтересните мечеви на ЕП, барем кога се во прашање шансите за гол.

Првиот шут во рамките на голот е виден во 117 минута Португалците го постигнаа погодокот за пласман понатака, а колку се оснататото беше неинтересно покажува реакцијата на синот на Кристијано Роналдо.