Фотографија на денот – Велшани се ХИТ


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Велс синоќа ја совлада Белгија во четвртфиналето на ЕП, целосно го заслужија ова славје.

Велшани заслужија да слават, стигнаа до најголемиот успех во историјата на својата држава, играат одлично и стигнаа до полуфиналето на ЕП.

Некој ќе рече дека ова е доказ оти ЕП е најслабо било кога, друг ќе рече дека Велшани заслужија да се најдат меѓу 4 репрезентации. Во секој случај, тие слават, ова е фотка на денот.