Францускиот селектор призна: Лазаров е најдобар во историјата! (Фото)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Македонскиот селектор и поранешен ракометар Кире Лазаров ги следи натпреварите на женската репрезентација на Македонија, која досега запиша два порази на Европското првенство (ЕП).

Лазаров ги следеше дуелите против Франција и Холандија, а притоа си направи фотографија со селекторот на француската репрезентација, Пер Јохансон.

Јохансон објави фотографија на социјалните мрежи и призна дека Лазаров е најдобар ракометар во историјата.

„Денот е комплетен по средбата со Лазаров, најдобриот ракометар во историјата“, вели Лазаров.