Француската ѕвезда – Роналдо ја освои Златната топка


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Иако Антоан Гризман со шест погодоци беше најдобар стрелец на ЕП, целото славење му припадна на Кристијано Роналдо кој го освои ЕП со Португалија.

Гризман после поразот во ЛШ изгуби уште еден натпревар во финале од Роналдо и свесен е дека Португалецот ќе биде главен фаворит за Златната топка.

„Златна топка? Роналдо ја освои. Сакав прво да го освојам овој трофеј, па потоа да размислувам за Златната топка.“

„Но, тоа не е повеќе во мојата глава. Кристијано го освои најважното натпреварување, така да наградата е негова“, изјави Гризман.