Французинот стигна во Барселона за 25 милиони евра!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Се е завршено кога се работи за трансфер на Самуел Умтити.

Управата на Барселона вредно работеше во ова лето на доведување на фудбалери, а денеска е се завршено со Самуел Умтити.

Барселона е еден од клубовите кој често ја објавува и вредноста на трансферот, па објавија на својот официјален сајт дека вредноста на овој трансфер е 25 милиони евра.

Сега отпусната клаузула за ова момче е 60 милиони евра.

Умтити потпиша договор, во петок ќе биде промовиран на стадионот во Барселона кога ќе бидат објавени и лекарските прегледи.

Умтити потпиша договор на пет години, има 22 години, игра на позиција стопер.

Умтини во Лион играше пет години пред што го реализираше својот трансфер во Барселона.