Фудбалер на Интер избран за МВП во Серија А


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Интер го освои Скудетото во Серија А, по што беа доделени и индивидуалните награди за најдобрите во италијанското првенство.

Симоне Инзаги беше избран за тренер на сезоната, Бастони за најдобар дефанзивец, Чалханоглу за најдобар играч за врска, додека МВП-наградата му припадна на Лаутаро Мартинез.

Интересно е тоа што за најдобар напаѓач беше избран Душан Влаховиќ, иако има помалку голови од Мартинез.