Фудбалер на Монако доби црвен картон, па го истури бесот на ВАР-мониторот! (ВИДЕО)


Од втора лига, до спасител на Германија - 12 ден ↓↓↓Во судиското надополнување Рубен Агилар доби директен црвен картон на мечот меѓу Сент Етјен и Монако (1-0).

Десниот бек на Монако беше исклучен во завршницата од средбата, во која трите бода ги освои Сент Етјен, а на пат кон соблекувалната го истури бесот врз ВАР-мониторот.

Многумина се незадоволни со воведување на ВАР-системот и неговата улога во фудбалот, но никој не се „сети“ вака да го покаже незадоволството.