Го „шутна“ пред три месеци, сега го врати во тимот: Тотенхем го ангажираше Ворм


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Од редовите на Тотенхем го потврдија ангажманот на искусниот голман Мишел Ворм кој доаѓа како слободен агент.

По повредата на Хуго Лори, раководството на клубот мораше да реагира за да најде замена за Газанига, а изборот паднал на Ворм.

Ворм беше член на Тотенхем до почетокот на оваа сезона кога не му беше продолжен договорот и беше оставен да бара нова средина. Сепак, тој ненајде клуб и беше слободен агент, а сега се врати во „својот“ Тотенхем каде играше од 2014 година.

Ворм потпиша догворо со Тотенхем до крајот на натпреварувачката сезона.