Ѓоковиќ го газеше Медведев, а на трибините се случуваше – драма! 🎥

Финалето на Австралијан опен меѓу Новак Ѓоковиќ и Данил Медведев се играше пред голем број публика во Мелбурн.

И додека српскиот тенисер доминираше против Русинот, на трибините на централниот терен се случуваше вистинска драма.

Во текот на вториот сет реагираше обезбедувањето откако неколку жени почнаа да прават проблеми и мораа на сила да бидат изнесени од стадионот.