Ѓоковиќ на два часа пред првиот меч се реши за необичен тренинг


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ денеска ќе го почне својот поход кон титулата на Ролан Гарос, а во првото коло ќе се соочи против Александар Ковачевиќ.

Тоа што е интересно пред првиот натпревар е дека Ѓоковиќ тренира со неговиот ривал, младиот Ковачевиќ, на теренот „Филиш Шатрије“.

Ѓоковиќ на турнирот во Париз ќе се обиде да ја освои рекордната 23. гренслем-титула.