Голема драма во семејството на НБА ѕвездата: Мајка ми е во кома …

Кошаркарот на Минесота Тимберволвс Карл-Ентони Таунс минува низ многу тешки моменти.

Неговата мајка Жаклин Круз има коронавирус и е во сериозна состојба и ѕвездата во НБА во моментов е надвор од себе.

“Важно е сите да ја разберат сериозноста на она што се случува во светот со коронавирусот. Мислам дека можам да помогнам ако размислувам каде е мојот живот сега и решив да објаснам што се случува”, рече Таунс за видеото што го објави и продолжи е:

“Моите родители не беа добри. Веднаш побарав помош и реков дека одат во најблиската болница. Сестрата побара да се тестираат на корона и правеа се што можеа во болницата. Мајка ми имаше треска и температура. “.

“Сè тргна наопаку и нејзината состојба на белите дробови се влоши. Ми објаснија дека ја ставаат на апарат за дишење. Таа сега е во кома, тие ми даваат информации за нејзината состојба. Тешко е, но ние сме позитивни”, рече Таунс.

Самата кошарка во Минесота беше тестирана за коронавирус, а откритието беше негативно.