Големи промени: Вердер го претстави новиот дрес


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Екипата на Вердер денес и официјално го претстави новиот дрес за сезоната 2016/2017.

Она што е интересно, поранешниот шампион на Германија прв пат во историјата ќе носи дресови со хоризонтални линии кои потсетуваат на традиционалните дресови на Селтик.

Навивачите на Вердер се изненадени од новите дресови, но се сложуваат дека изгледаат одлично.