Голманот на Порто и соиграч на Митревски доживеа срцев удар!

Голманот Алфредо Кинтана, кој ја дели минутажата со македонскиот чувар на мрежата Никола Митревски, имал срцев удар.

Вистинска драма се случувало на денешниот тренинг, откако колегата на Митревски доживеал срцев удар. Лекарите на клубот веднаш реагирале и го префрлиле во болница.

Засега клубот не објавува други детали за голманот Кинтана, кој е и португалски репрезентативец.