Ѓорческа ја растури Јоксовиќ среде Белград за само 60 минути

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа продолжува со одличните настапи на турнирот во Белград, Србија, па запиша уште еден триумф на Источноевропскиот турнир, и тоа против Доротеја Јоксовиќ.

Лина доминираше во текот на целиот натпревар, а посебно во првиот сет, кој го доби со убедливи 6-0, по што во вториот сет имаше за нијанса потешка задача и со 6-4 на крајот извојува победа.

Македонската тенисерка за само 60 минути ја суреди Јоксовиќ и така продолжи во одлична форма да игра во Белград.