Гостивар се засили со Дарко Глишиќ


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Македонскиот прволигаш Гостивар денеска соопшти дека најново засилување на екипата е Дарко Глишиќ.

Искусниот дефанзивец на крајот на минатата сезона го напушти Вардар, по што потпиша за Гостивар и повторно ќе игра во Првата лига.

Гостивар има високи амбиции за следната сезона и ќе се обиде да избори повисок пласман на табелата.