Гренслем шампионка се соблече во снег и ги покажа градите (ФОТО)

Една од најуспешните дабл-тенисерки во светот, Американката Бетани Матекс Сендс, која во кариерата освои и златен медал на Олимписки игри и дури девет гренслем трофеи во дабл или микс дабл објави провокативна фотографија.

Покрај успешната дабл кариера, таа има и солидна сингл кариера, зашто освои пет ИТФ титули, а исто така во синг беше и 30. тенисерка во светот, па во добро расположение ја чека следната сезона.

Тоа може да се види и по нејзината активност на социјалните мрежи, кад ешто објави како одмара во националниот парк Јелоустоун, каде што сакаше да се ослободи, па во еден момент ги покажа своите гради.