Гвардиол со два гола го носи Манчестер сити кон титулата (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Дефанзивецот на Манчестер сити, Јошко Гвардиол постигна два гола против Фулам (4-0) и го врати премиерлигашот на врвот на табелата.

Еден од најдобрите дефанзивци од 9 април и мечот против Реал Мадрид во Лигата на шампиони (ЛШ) постигна дури пет гола и една асистенција на осум меча.

Сè почна на ремито против „кралевите“ (3-3), а потоа продолжи против Лутон, Нотингем Форест и Фулам.