Гвардиола доведе уште едно, но неочекувано засилување


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Украинскиот репрезентативец, Олександр Зинченко би можел да потпише за Манчестер Сити.

19-годишниот фудбалер постигна 2 погодоци на 26 натпревари за рускиот клуб УФА минатата сезона.

Каков талент е покажува тоа што играше на трите натпревари за репрезентацијата на Украина на ЕП.

Иако не е официјално, според некои сајтови тој е фудбалер на англискиот гигант и сигурно ќе има голема чест соблекувалната да ја дели со ѕвездите и идолите.