Халанд во жестока пресметка со обезбедување на ноќен клуб (ВИДЕО)

Напаѓачот на Борусија Дортмунд, Ерлинг Халанд доживеа големо понижување во Норвешка.

Ѕвездата на норвешкиот фудбал прекршила некои правила во ноќен клуб, па на крајот обезбедувањето го исфрлило надвор.

Тој сакаше да се пресмета со нив, но за среќа пријателите на Халанд реагираа и ја смирија ситуацијата за да не се случи некоја тепачка.