Харден преку ноќ остана без огромниот стомак и издоминира во дресот на Бруклин 🎥

Фантастичниот кошаркар Џејмс Харден имаше одлично деби во дресот на Бруклин нетс и постигна трипл-дабл против Орландо.

Многумина не го препознаа Харден, кој направи трансформација преку ноќ и на паркетот постигна 34 поени, 12 скокови и 14 асистенции.

Интересно беше тоа што Харден пред неколку дена изгледаше катастрофално со огромен стомак и вишок килограми, но Американецот го промени тоа преку ноќ.