Холандскиот напаѓач го одби богатиот ПСЖ!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Винсент Јансен ја одби високата понуда од француски ПСЖ поради трансфер во Тотанхем.

псИмено, ова можеби и не е баш најдобра одлука за овој напаѓач, па наиде на негодувања во неговата татковина.

Во неговата татковина сметаат дека со заминувањето на Ибрахимовиќ, а можеби и со заминувањето на Кавани, тој би имал голем простор за игра, но се одлучи “Петлите” каде што ќе води голема борба за место во стартниот тим.

Се споменува дека АЗ Алкмар за неговите услуги ќе добие околу 30 милиони евра.