Хрватите и Португалците рушија рекорд на досаден фудбал


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Португалија и Хрватска вчера одиграа досаден осминафинален натпревар на ЕП.

Натпреварот важеше за дерби во оваа фаза, така на крајот не беше бидејќи навивачите после регуларниот дел не се израдуваа ниту еднаш, но немаше ниту шут во рамките на голот.

Така Португалците и Хрватите рушија рекорд стар 36 години бидејќи во 1980-та година беше последниот пат на големо натпреварување кога ниту една од двете репрезентации не шутна во рамките на голот во текот на 90 минути.