Ибрахимовиќ го облече дресот, па им порача на навивачите на Манчестер – Ова е мое време!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Јунајтед го потврди доаѓањето на шведската ѕвезда.

Вчера фудбалерот, денес клубот.

Во краткиот спот објавен на Твитер во траење од 12 секунди, Ибрахимовиќ го кажа своето.

Кога се појави во дресот на Манчестер Јунајтед тој искористи само четири зборови:

„Ова е времето на Златан.“

Ибрахимовиќ потпиша 1-годишен договор со Манчестер Јунајтед.