Ибрахимовиќ го понижи Роналдо: Ете затоа те избрка Тен Хаг, мислиш сè се врти околу тебе!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ не остана мирен по реакцијата на Кристијано Роналдо кој тврдеше дека ја допрел топката при голот од Бруно Фернандеш.

Роналдо тврдеше дека првиот гол против Уругвај е негов бидејќи ја допрел топката, но потоа Адидас објави дека тоа не е вистина затоа што чипот не реагирал кога бил во близина на неговата глава.

„Сигурно сите знаете кога сте ја допреле топката и кога не сте ја допреле. Срамота е ова. Има камери кои ја откриваат вистината. Јас да бев во таква ситуација, ќе тргнев кон Бруно и ќе му честитав, а не да реагирам како Роналдо. Очигледно мисли дека сè се врти околу него, па затоа и Тен Хаг го избрка од тимот“, вели Ибрахимовиќ.