Иџе ја освои третата европска титула во автомобилизам


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Најдобриот македонски автомобилист Игор Стефановски – Иџе ја освои третата европска круна во својата кариера.

Иџе на последните две трки од сезоната во Бузет ја потврди титулата на Европското првенство на ридски патеки.

Стефановски претходно беше шампион во истата конкуренција во 2014 и 2015 година.