Инцидент во Франција: Фудбалери со факели гаѓаа кон своите навивачи (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Натпреварот меѓу Троа и Валенсиен беше прекинат во 89. минута, откако се случија немири на стадионот и инцидент меѓу навивачите и фудбалерите.

Домаќинот се бори за опстанок и не зависи од себе, па мораше да победи против Валенсиен, но поради лошиот резултат навивачите предизвикаа хаос.

Ова ги налути дел од фудбалерите на Троа кои гаѓаа со факели кон своите навивачи, па судијата мораше да го прекине натпреварот.