Иско го измамил Унион Берлин и сакаше да ја спаси кариерата, но…


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Шпанскиот фудбалер Иско не се пресели во Унион Берлин, откако му пропадна трансферот, иако сè беше претходно договорено.

Овој 30-годишен фудбалер остана без клуб откако Севилја на крајот на декември му го преина договорот затоа што не беа задоволни со неговите настпаи.

Иско се очекуваше да потпише за Унион Берлин и се чекаше само официјална потврда, но потоа екипата се повлече и не сакаше да го потврди трансферот.

Наводно, Иско се обидувал до последен момент да пронајде некој подобар клуб, а тоа го дознале во Унион Берлин и веднаш се повлекле од целата ситуација.