Исланѓанец стигнува во редовите на шампионот на Англија?!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Исланд беше елиминирана од Франција во четвртфиналето на ЕП, а еден од најдобрите играчи на оваа селекција се надева на трансфер во ПЛ.

Рагнар Сигурдсон е на мета на се поголем број на клубови.

Овој 30-годишен фудбалер настапува за екипата на Краснодар, а благодарение на одличните партии во дресот на Исланд на ЕП се наоѓа на мета на Лестер Сити и Тотенхем.

Порано пишувавме за интересот на Раниери и Покетино за услугите на дефанзивецот на исландската репрезентација.

Сега и самиот фудбалер се огласи по повод заминувањет оод редовите на Краснодар.

„Мислам дека поголем дел од овој тим ќе остварат транасфери.

Зборував со мојот агент и повеќе за тоа ќе знаеме после ЕВРО“, изјави Сигурдсон во пресрет на мечот од чевртфиналето со Франција.