Историја: Хет-трик за Меси и 100-ти гол во дресот на Аргентина (Видео)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Еден од најдобрите фудбалери во историјата, Лионел Меси одигра неверојатен меч во триумфот на Аргентина од 7-0 против Курасао.

Меси стигна до својот 100. гол во дресот на Аргентина, откако постигна дури три погодоци против Курасао.

Стрелци на останатите голови беа Гонзалес, Фернандез, Ди Марија и Монтиел.