Ивановски ги загуби нервите по вториот сет против Роденас (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Македонскиот тенисер Калин Ивановски остана без полуфинале на Вимблдон, откако загуби со 1-2 во сетови против Шпанецот Педро Роденас.

Ивановски водеше со 6-3 и 5-2 во тај-брејкот во вториот сет, меѓутоа Роденас се врати и со неверојатен пресврт го елиминираше најталентираниот македонски тенисер.

Калин се изнервира по пет загубени поени по ред во вториот сет, по што неговата реакција беше снимена од „Спорт клуб“.